wtorek, 30 maja 2017

"Ironia losu" - Katarzyny Misiołek

    "Ironia losu" to najnowsza książka Katarzyny Misiołek a jednocześnie pierwsza, którą przeczytałam. Aż wstyd się przyznać...
Co mnie do tego skłoniło? Otóż dostałam propozycję przeprowadzenia wywiadu z Panią Katarzyną (wywiad niebawem) i uznałam, że będzie bardzo nie w porządku, jeśli nie poznam nic z jej twórczości. Najszybciej udało mi się dorwać własnie "Ironię losu". 

    Marzena to szczęśliwa mężatka po czterdziestce, która ma wszystko. Mąż lekarz dużo czasu spędza na dyżurach, a Marzenie widocznie się nudzi, skoro wplątuje się w romans z dużo młodszym od siebie Jackiem. Od tego momentu żyje w dwóch światach. Z jednej strony czuły, kochający mąż Hubert, z drugiej namiętny, trochę szalony i nieprzewidywalny kochanek Jacek.

    Marzena okłamuje męża, a jednocześnie twierdzi, że bardzo go kocha. Nie potrafi jednak zerwać z Jackiem, mimo iż ten jest coraz bardziej zaborczy i natarczywy. Zaczyna okłamywać również jego.
Wplątuje się w sieć intryg i kłamstw coraz bardziej i bardziej. Czy uda się jej z tego wyplątać, zanim mąż o wszystkim się dowie? Czy będzie na tyle odważna i stanowcza, żeby zerwać z kochankiem i uratować swoje małżeństwo? Czy może jednak Marzena dalej będzie brnąć w chory układ i ile ostatecznie ją to będzie kosztować? O tym musicie dowiedzieć się sami.

    Zdrada - temat rzeka coraz bardziej niestety na czasie. Autorka pokazała nam problem od strony zdradzającej kobiety. Pewnie dlatego główna bohaterka nie dała się lubić już od pierwszych stronic książki. Z każdym kolejnym rozdziałem "dawałam" jej szansę na poprawę, a ona konsekwentnie z niej nie korzystała ;) Chciałam jej wykrzyczeć: Czego ty kobieto jeszcze chcesz? Masz spokojne i szczęśliwe życie, którego niejedna z nas zazdrości Ci całym sercem! Doceń to co masz!

    Książka Katarzyny Misiołek wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony. A ostatnia strona niesie ze sobą zaskakujące i niespodziewane zakończenie.

informacje o książce:

autor: Katarzyna Misiołek
wydawnictwo: Muza SA
 
Łatwopalni - seria Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Serię Agnieszki Lingas-Łoniewskiej b"Łatwopalni" znają pewnie już wszyscy i raczej nic nowego ani odkrywczego tu nie napiszę. ...