wtorek, 4 lipca 2017

"Inna bajka" Kasi Bulicz-Kasprzak

    Książka zakupiona pod wpływem chwili. Przystepna cena i ciekawy opis na okładce wystarczyły, żeby wyjść z księgarni z uśmiechem na twarzy 😀    Główna bohaterka Karolina (jednocześnie narrator książki) to młoda studentka chemii z konkretnymi planami na przyszłość. Plany te i całe jej życie wywraca do góry nogami nieplanowana ciąża. Ciąża będąca efektem jednej namiętnej nocy z dopiero co poznanym mężczyzną. Szok i niedowierzanie to pierwsza reakcja Karoliny. Postanawia nie mówić Rafałowi o dziecku, bo po pierwsze zaczął się spotykać z jej najlepszą przyjaciółką Anką, a po drugie nie zna go zbyt dobrze i nie wie, jak on zareaguje na taką wiadomość. Jeszcze jednym problemem który gryzie Karolinę jest to, jak rodzice i babcia zareagują na wiadomość o dziecku. 
    Kolejne rozdziały książki to kolejne miesiące ciąży Karoliny. Wizyty u ginekologa, dolegliwości związane z ciążą, codzienne perypetie Karoliny są opisane w sposób bardzo humorystyczny i dowcipny. Co chwilę czytelnik uśmiecha się w trakcie lektury a nawet wybucha gromkim śmiechem. 
    

    "Inna bajka" to pierwsza książka Pani Kasi, ale już wiem, że nie ostatnia. Jest to opowieść o miłości i prawdziwej przyjaźni. O smutkach i radościach kobiety w stanie błogosławionym, o jej dylematach i rozterkach. Szczególnie, gdy jest to ciąża nieplanowana.
    

    Książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, a więc jak najbardziej nadaje się do zabrania jej ze sobą na urlop.Polecam serdecznie!

informacja o książce:

tytuł: Inna bajka
autor: Kasia Bulicz-Kasprzak
wydawnictwo: Świat Książki
Łatwopalni - seria Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Serię Agnieszki Lingas-Łoniewskiej b"Łatwopalni" znają pewnie już wszyscy i raczej nic nowego ani odkrywczego tu nie napiszę. ...